WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniach 4-7 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka szkolna klasy 3c z nauczycielkami  panią Marleną Kiermas-Gruszka oraz panią Iwoną Konopką-Kapitaniak do Karpacza i Pragi.

W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu zwiedziliśmy Karpacz Górny i Karpacz Dolny. Odpoczęliśmy przy Dzikim Wodospadzie i podziwialiśmy piękno okolicy.
Drugiego dnia wyruszyliśmy z Karpacza do Pragi. Po drodze zobaczyliśmy skocznię mamucią w Harachowie.

Po przyjeździe do Pragi zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Królewskiego – Hradczany. Następnie podziwialiśmy Ogrody Królewskie, Katedrę Św. Wita, Bazylikę Św. Jerzego, złotą uliczkę, salę Władysławowską Mała Strana  - Plac Wallensteina, senat, Most Karola, wyspę Kampa, Stare Miasto – Klementinum, Rynek Staromiejski – Orloj, Pmnik Jana Husa, Karolinum, Plac Vaclawa, Muzeum Narodowe oraz dzielnicę żydowską – Josefova. Tego dnia zrobiliśmy 26 km. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do Karpacza.

Trzeci dzień wyprawy był dniem zdobywania najwyższego szczytu Karkonoszy oraz Sudetów, czyli Śnieżki. Dzięki przepięknej pogodzie  spacerkiem udaliśmy się na szczyt Śnieżki. Chyba każdy odczuł dumę i szczęście, gdy po trudach wędrówki w górę, mógł         w końcu postawić stopę w miejscu wyznaczającym najwyższy punkt góry - 1603 metry. Schodząc ze Śnieżki, mieliśmy możliwość podziwiać wspaniałe widoki odwiedzając po drodze Schroniska Młodzieżowe – Strzechę Akademicką i Samotnię. Naszą podróż zakończyliśmy zwiedzając Świątynię Wang.

Ostatniego dnia mieliśmy czas na zakup pamiątek z Karpacza, a w drodze powrotnej do Opatówka zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę w przepięknym Wrocławiu.
Wycieczka ta choć wyczerpująca była bardzo udana, wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.