WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniu 29.05.2024 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. S. Mikołajczyka odbył się XV Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Starosty Kaliskiego. W zawodach uczestniczyli uczniowie i uczennice z klas siódmych i ósmych z dziewięciu szkół podstawowych z Opatówka, Brzezin, Liskowa,Strzałkowa, Iwanowic, Moskurni, Tłokini Wielkiej, Chełmc oraz SP Nr 11 z Kalisza.

Dziewczęta i chłopcy mieli okazję konkurować w biegach na 100 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy) oraz w skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4x300 m. Dobra pogoda sprzyjała prawdziwie sportowej rywalizacji.

Na zakończenie zawodów, najlepsi w poszczególnych konkurencjach stanęli na podium i otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a zwycięskim szkołom wręczono puchary Starosty Kaliskiego i nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce       – SP w Opatówku           – 96 pkt.

II miejsce     – SP w Moskurni           – 67 pkt.

III miejsce     – SP w Iwanowicach      – 58 pkt.

IV miejsce     – SP w Liskowie             – 57 pkt.     

V miejsce    – SP w Chełmcach         – 55 pkt.

VI miejsce   – SP w Brzezinach          – 38 pkt.

VII miejsce  –  SP Nr 14 w Kaliszu      – 37 pkt.

VIII miejsce – SP w Tłokini Wielkiej        – 24 pkt.

IX miejsce   – SP w Strzałkowie          – 20 pkt.

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, zawodnikom gratulujemy wyników i zapraszamy za rok.

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku – organizatorzy.