WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniu 14 maja br. na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyły się Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami imprezy byli: WORD w Kaliszu, Kuratorium Oświaty i Komenda Miejska Policji w Kaliszu. W turnieju wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły z południowej Wielkopolski. Nasza reprezentacja w składzie: Balcerzyk Piotr, Michalak Jakub, Sobótka Kacper zajęła  I miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 maja w Pile.

Celem turnieju jest sprawdzenie wiadomości i umiejętności  uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obsługi samochodu i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto zawodnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy samochodem osobowym i motorowerem. Dodatkowym utrudnieniem był zamontowany na masce samochodu „talerz stewarda”.