WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniu 7 listopada (wtorek) br. o godz. 8.50 odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Patriotycznej Stanisława Mikołajczyka, którego celem  jest popularyzacja wiedzy o Patronie wśród uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Regulamin Konkursu znajduje się w załączniku na stronie Szkoły.

Szczegółowych informacji udziela organizatorka Konkursu – nauczycielka Małgorzata Rudowicz.

 

Monitor Polski Nr 46                                           – 813 –                                                                             

UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 z dnia 25 sierpnia 1995 r.

 w sprawie sprowadzenia zwłok Śp. Stanisława Mikołajczyka do kraju.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa hołd Śp. Stanisławowi Mikołajczykowi, Prezesowi Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej na emigracji i wicepremierowi Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej. Jego patriotyzm oraz gotowość oddania życia dla Polski świadczą o tym, że zasługuje On na to, aby Jego Zwłoki znalazły godne miejsce w Ojczyźnie. Sprowadzenie prochów Stanisława Mikołajczyka stworzy okazję społeczeństwu polskiemu do oddania Mu należnego hołdu, czci i pamięci, na które w pełni zasłużył.