WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

19 maja 2023 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka reprezentanci trzynastu szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego uczestniczyli w VIII edycji  Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty Kaliskiego”.

,,Już podczas śniadania stłukłam tę ostatnią jasnozielono - żółtą filiżankę, rzekomo z serwisu do herbaty mojej praprababki i oparzyłam się wrzątkiem…” - między innymi z takimi językowymi pułapkami zmierzyło się trzydzieścioro troje uczestników konkursu.

Rywalizacja ta, której celem jest propagowanie wśród młodzieży zasad poprawnej pisowni, mobilizuje do poznania i utrwalania reguł ortograficznych, rozbudza motywację do korzystania ze słowników ortograficznych, zachęca do zabawy z ortografią i kształtuje czujność ortograficzną.

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,, O Pióro Starosty Kaliskiego” przedstawiają się następująco:

I miejsce zajął – Tomasz Bryłowski - uczeń ZSP nr 6 w Kaliszu.

II miejsce zajęła Paulina Pietrzak – uczennica Szkoły Podstawowej w Rajsku.

III miejsce zajęła Gabriela Kopacka– uczennica Szkoły Podstawowej w Opatówku.

Troje laureatów otrzymało eleganckie ,, pióro starosty”, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.