WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniu 10 maja 2023 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie odbył się Etap Rejonowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  w Kaliszu.

W turnieju wzięło udział dwanaście trzy osobowych drużyn z południowej Wielkopolski. Nasza reprezentacja w składzie: Bartłomiej Pabiszczak, Bartosz Pluta i Jakub Zalewski - wszyscy z klasy 4b - zajęła doskonałe II miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 maja w Kaliszu.

Celem turnieju jest sprawdzenie wiadomości i umiejętności  uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obsługi samochodu i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto zawodnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy samochodem osobowym i motorowerem. Dodatkowym utrudnieniem był zamontowany na masce samochodu „talerz stewarda”.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!