WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W sobotę 25 lutego gościliśmy na terenie Szkolnych Warsztatów Ćwiczeń Praktycznych delegację z Baranówki – Ukraińskiego Partnera Starostwa Powiatowego w Kaliszu naszego Organu Prowadzącego.

Głównym celem wizyty było zapoznanie przedstawicieli zaprzyjaźnionej Baranówki z nowoczesną technologią uprawy pod osłonami na bazie naszej szklarni dydaktycznej. Po obiekcie szklarniowym i Szkolnym Warsztacie Ćwiczeń Praktycznych delegację oprowadzał kierownik warsztatów szkolnych Jarosław Kuczyński. Przechodząc przez poszczególne nawy produkcyjne, zwiedzający mogli usłyszeć o metodach uprawy, systemach nawadniania, fertygacji, sterowaniu klimatem, itp.

Zwieńczeniem wizyty były słowa uznania ze strony Ukraińskiej delegacji za tak nowoczesne metody nauczania w zawodach rolniczych, jak również podziw za umiejętne wykorzystywanie zewnętrznych funduszy służących do unowocześniania warsztatu pracy dla młodego człowieka, który w niedalekiej przyszłości zmierzy się sam z procesami produkcji we własnym gospodarstwie.