WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniach 23–25 października br. uczniowie klasy 2a i 2b mieli okazję wybrać się na wycieczkę w piękne o tej porze roku Góry Stołowe. Choć przeciążone nogi części Wycieczkowiczów odrobinę doskwierały, to zachwycające widoki na szlakach rekompensowały podjęty trud.

A oto szczegóły naszej wyprawy:

I dzień

Przejazd z Opatówka do Sulistrowiczek./170 km/ Wędrówka na Ślężę żółtym szlakiem. Na szczycie spotkanie przy grillu z samodzielnie upieczonymi kiełbaskami.  Zejście do Przełęczy Tąpadła szlakiem czerwonym i czarnym. Przejazd do Zieleńca / 105 km/

Zakwaterowanie w ośrodku Pegaz.

II dzień

Po pysznym śniadaniu przejazd do Karłowa / 23 km/. Po drodze, w Dusznikach spotkanie z przewodnikiem. Wejście na najwyższą kulminację Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki: 919 m n.p.m. Do pokonania około 670 schodów! Zwiedzanie labiryntu skalnego, powrót do Karłowa. Przejazd  na Błędne Skały. Przejście przez wąskie szczeliny  tego niegdysiejszego rezerwatu. Przejazd do Kudowy-Zdroju./6 km/ Zwiedzanie Kaplicy Czaszek. Przejazd do Zieleńca/20 km/.

III dzień

Po śniadaniu przejazd do Międzygórza /68 km/ Trzygodzinna wędrówka na trasie : Góra Igliczna , schronisko turystyczne,  Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, Ogród bajek, Wodospad Wilczki, Międzygórze.

Przejazd powrotny do Opatówka /260 km/ połączony ze zwiedzaniem złotych łuków McDonald’s.

Zachęcamy wszystkich do podobnych wypraw – warto!