WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniach 14-16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy IIc wraz z opiekunami: panią Marleną Kiermas-Gruszka oraz panią Iwoną Konopką-Kapitaniak uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa.  Podróż rozpoczęliśmy pociągiem PKP Intercity, po przyjeździe zostawiliśmy bagaże w Schronisku Młodzieżowym i rozpoczęliśmy naszą przygodę z historią. Na pierwszym miejscu zwiedziliśmy Rynek Główny, Sukiennice oraz Muzeum Krakowa – podziemia. Spacerując po Krakowie mogliśmy poczuć specyficzną, magiczną atmosferę tego miasta, zwłaszcza nocną porą.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od pozdrowień dla wszystkich z Kopca Kościuszki, schodząc odwiedziliśmy cmentarz Salwatorski, gdzie zostali pochowani między innymi - Andrzej Wajda, Stanisław Lem, syn Adama Mickiewicza - Józefa Rafael Teofil Mickiewicz. Fani piłki nożnej mogli zobaczyć stadiony Wisły Kraków i Cracovii. Po smacznym obiedzie kontynuowaliśmy naszą przygodę ulicą Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem. Zwiedziliśmy Kościół św. Franciszka, Wawel - dawną siedzibę królów, spotkaliśmy też pewnego smoka oraz mnóstwo gęsi :)  

Wszystko co dobre szybko się kończy, w ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz Kościół Na Skałce.

Każdy wyjazd  poza możliwością zwiedzenia nowych miejsc daje ogromną radość bycia ze sobą, integrację klasową poznawanie się nawzajem, dlatego już mamy w planach następną klasową wycieczkę.