WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy IVc brali udział w szkoleniu z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Szkolenie odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. Pod opieką doświadczonych instruktorów z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy młodzi kierowcy poznawali techniki prawidłowego manewrowania samochodem w utrudnionych warunkach jazdy.

Zajęcia obejmowały: ćwiczenia prawidłowego zachowania po utracie przyczepności kół, omijanie przeszkód na suchej i mokrej nawierzchni (bez oraz z wykorzystaniem systemu ABS), slalom na płycie poślizgowej (na prostej), ćwiczenia manewrów awaryjnych na nawierzchni o zmiennej przyczepności, hamowanie awaryjne na prostej (bez oraz z wykorzystaniem systemu ABS). Po zajęciach praktycznych uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu podsumowującego wcześniejsze jazdy na płycie poślizgowej oraz zasady przepisów ruchu drogowego.

Tego typu zajęcia (ćwiczenia i wykłady) maja na celu podniesienie stopnia wyszkolenia kierowców oraz wpływ na zwiększenie świadomości młodych kierowców na możliwe sytuacje, które dynamicznie zmieniają się w ruchu drogowym.

Dziękujemy Dyrektorowi WORD Kalisz za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia.

 Wychowawca klasy: Wojciech Abkowicz.