SZKOŁA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

images/banertargowy.gif

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

W środę, 8 marca jak co roku cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Kobiet.

Na korytarzach mijali wszystkich chłopcy z kwiatami i czekoladkami dla pani wicedyrektor, nauczycielek, pracownic administracji oraz koleżanek z klas.

Były życzenia, uśmiechy, podziękowania…

Zwieńczeniem tego święta była akademia, w której udział wzięli uczennice i uczniowie z klas: 2a, 4a, 4c pod kierunkiem zespołu nauczycieli: Małgorzaty Rudowicz, Moniki Stobienia, Urszuli Wieruckiej, Iwony Konopki-Kapitaniak oraz Grzegorza Kęszyckiego.

Podczas przedstawienia młodzież przypomniała historię Dnia Kobiet, recytowała wiersze i śpiewała piosenki oraz składała życzenia. Wielokrotnie zaznaczała przy tym nieocenioną rolę kobiet w życiu rodzinnym i zawodowym. Świat bez kobiet byłby smutny, szary i niekompletny...

Po części artystycznej głos zabrał Jarosław Kuczyński oraz pani wicedyrektor Sylwia Janiczak-Malewska.

Pan Jarosław Kuczyński na samym początku swojego wystąpienia, w imieniu Pana Dyrektora złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.  Zaprezentował również niespodziankę dla wszystkich kobiet pracujących w naszej szkole od męskiej części grona pedagogicznego, która doskonale oddaje charakter i specyfikę naszej placówki.

Pani Sylwia Janiczak–Malewska podkreśliła w swej wypowiedzi, jak ważną rolę w życiu kobiet pełnią mężczyźni - to bez nich kobiety nie czułyby się tak ważne i doceniane…

Niech każdy dzień będzie dla wszystkich pań Dniem Kobiet!

 

Monika Stobienia