Staż w Holandii 1.11.2009-1.02.2010 Drukuj Email
czwartek, 11 lutego 2010 12:52

            Czternastu uczniów naszej szkoły odbywało 3-miesięczny staż produkcyjny w Holandii. Staż trwał od 1.11. 2009 r. do 1.02.2010 r. Uczniowie technikum ogrodniczego pracowali w dwóch firmach holenderskich w Heerhugowaard.

            Jedna z tych firm to Bianca Lelies, która zajmuje się produkcją kwiatów lilii i cebulek. Zadaniem praktykantów było cięcie kwiatów lilii w szklarniach. Następnie po zapoznaniu z nowymi maszynami, uczniowie sadzili cebulki lilii w skrzynki. Kolejny etap to praca na sortownikach a następnie na maszynach do pakowania cebulek w skrzynki
do przechowywania. Piękne i różnorodne odmiany lilii można podziwiać na stronie www.biancalelies.nl.

            Drugim miejscem pracy dla naszych praktykantów była firma Amigoplant zajmująca się produkcją kaktusów. Firma posiada cztery szklarnie w Holandii i jedną w Kenii, skąd sprowadzane są sadzonki kaktusów. Uczniowie zapoznali się z produkcją i prowadzeniem upraw różnorodnych kaktusów. Tutaj powstają m.in. kaktusy barwione (www.amigoplant.nl).

Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia w zakresie roślin ozdobnych oraz zarządzania i organizacji firm ogrodniczych.