Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 Drukuj Email
środa, 02 września 2020 13:05

W dniu 1 września 2020 r. miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Inauguracja nowego roku w naszej szkole przebiegła w sposób odmienny, niż w poprzednich latach. Ze względów bezpieczeństwa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, uczniowie przybyli do szkoły podzieleni na grupy i o różnych godzinach. Jako pierwsi, próg szkoły przekroczyli uczniowie klas najmłodszych. W szczególny sposób pan Dyrektor - Marek Janiak powitał pierwszoklasistów i ich rodziców. Wszystkim zebranym przedstawił zasady funkcjonowania i organizacji szkoły oraz zapewnił, że szkoła jest właściwie przygotowana do pracy.

Podczas tej uroczystości nastąpiło również wręczenie nagrody Adrianowi Młynkowi, który otrzymał tytuł "Najlepszy absolwent roku 2019/2020". Tytuł ten jest przyznawany w naszej szkole od trzech lat, a w tym roku przypadł w udziale uczniowi, który przez cały okres edukacji osiągał najwyższe wyniki w nauce. Adrian Młynek był również laureatem i finalistą wielu konkursów oraz dwukrotnie otrzymał sytpendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrodę wręczył Adrianowi jej fundator, Pan Józef Saganowski - właściciel firmy "Agromechanika" , która jest partnerem naszej szkoły.