Mechanizatorzy w teatrze Drukuj Email
niedziela, 22 grudnia 2019 12:12

W dniu 18 grudnia uczniowie klasy Ib udali się do salonu fryzjerskiego „Szalone nożyczki"... jednak nie po to, aby zmienić fryzury, tylko zobaczyć sztukę Paula Portnera w wykonaniu aktorów Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. „Szalone nożyczki" to niewątpliwy hit wśród sztuk teatralnych – w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Atrakcyjności tej komedii kryminalnej dodaje fakt, że realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki „tu" i „teraz", aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta, jego instytucje oraz znanych mieszkańców. Dzięki temu publiczność ma okazję, by stać się współwykonawcą spektaklu i pomóc bohaterom w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Nie inaczej było i tym razem, bowiem nasi uczniowie chętnie weszli w interakcję z aktorami i aktywnie uczestniczyli w scenicznym śledztwie. Wszyscy zadowoleni opuszczali mury pięknego i zabytkowego przybytku Melpomeny w Kaliszu.
W drodze do teatru nasza młodzież zapoznała się pokrótce z historią zabytkowego kaliskiego parku wraz z Plantami i fragmentem murów obronnych oraz basztą Dorotką. Uczniowie dowiedzieli się również, że obecna siedziba Starostwa Powiatowego w Kaliszu to dawny Pałac Gubernatorski, a w pobliskiej Bazylice znajduje się Narodowe Sanktuarium św. Józefa, którego kult wiązany jest z objawieniem i uzdrowieniem jednego z mieszkańców wsi Szulec koło Opatówka w XVII wieku.
Wizyta w teatrze i Kaliszu była nie tylko spotkaniem z kulturą i możliwością ciekawego spędzenia wolnego czasu, ale również interesującą formą realizacji godzin z wychowawcą oraz lekcji języka polskiego i historii.

alt