Wycieczka do Szreniawy Drukuj Email
piątek, 22 listopada 2019 13:36

W dniu 19 listopada 2019 roku uczniowie z klas IIa i IVc pod opieką nauczycieli Małgorzaty Rudowicz i Ireneusza Kasprzaka udali się w podróż do Szreniawy. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie.

Młodzież obejrzała w muzeum liczne wystawy: wystawę czasową „Wybrane obrazy z kolekcji artystycznej muzeum”, wystawę pokonkursową „Wieś nowoczesna”, zapoznała się także ze sztuką ludową regionu wielkopolskiego. Uczniowie szczegółowo poznali historię rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, poszerzyli wiedzę o dobrach pochodzących z surowców rolniczych i naturalnych, zobaczyli maszyny i urządzenia służące do uprawy, siewu i sadzenia roślin oraz pielęgnacji założonej już plantacji. Począwszy od radeł, pługów, przez brony, wały, włóki, siewniki, pielniki, aż po dołowniki do sadzenia ziemniaków, sadzarki oraz obsypniki.

Maturzyści oraz ich młodsi koledzy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodniczki, z zaciekawieniem zwiedzali kolejne sale muzeum, a za swoją postawę zostali pochwaleni przez przewodniczkę, z czego bardzo ucieszyła się organizatorka wycieczki Małgorzata Rudowicz.