Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu Drukuj Email
piątek, 22 listopada 2019 11:08

21 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji na holu naszej szkoły została zorganizowana akcja edukacyjna uświadamiająca, jak szkodliwe jest palenie papierosów. Uczniowie mogli zapoznać się z ulotkami i plakatami dotyczącymi szkodliwości tego uzależniania. W tym roku zwróciliśmy również dużą uwagę na szkodliwość palenia e-papierosów.

Plakaty i ulotki zostały przygotowane przez uczniów klasy IIIa pod opieką p. Urszuli Wieruckiej. 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. W Polsce obchodzony jest od 1992 roku. Jego celem jest realizacja planu Europy wolnej od dymu tytoniowego poprzez organizowanie kampanii zdrowotnych.

Przewodnicząca Zespołu promocji zdrowia
Anna Wojewoda