Maturzyści w PWSZ Drukuj Email
Wpisany przez DamianJakóbczak   
poniedziałek, 26 marca 2018 10:31

W dniu 23 marca br. młodzież klas maturalnych – IVa i IVb - pod opieką nauczycielek  Małgorzaty Orczykowskiej i  Małgorzaty Rudowicz odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu z okazji Dni Otwartych Uczelni.
Na terenie kampusu przy ul. Poznańskiej 201-205 odbyło się spotkanie, w którego programie uwzględniono zwiedzanie laboratoriów, pokazy oraz warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.
Uczniowie zapoznali się także z ofertą pracy przodujących firm w regionie kaliskim, które współpracują z PWSZ.
Z wielką uwagą wysłuchali również pracowników uczelni, którzy informowali o kierunkach studiów, współpracy zagranicznej z uczelniami partnerskimi oraz pomocy stypendialnej dla studentów, oferowanej przez PWSZ.
Udział w Dniu Otwartym Uczelni poszerzył naszym uczniom wiedzę na temat warunków studiowania w PWSZ, a także stał się okazją do integracji środowisk szkolnych.

                                                                                         Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rudowicz