VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku Drukuj Email
Wpisany przez DamianJakóbczak   
środa, 07 lutego 2018 22:00

Dnia 3 lutego 2018 roku w Poznaniu w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku, którego celem jest popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, charakterze i uwarunkowaniach polskiej polityki w latach 1943-1947 oraz wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku - polityku, jednym z najważniejszych przywódców ruchu ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, prezesie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremierze w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej.

ZS im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku zajął zespołowo I miejsce (w składzie: Przemysław Wawrzyniak - uczeń klasy IIIb, Krystian Marchwacki - uczeń klasy Ic oraz Jan Stanioch– uczeń klasy IIIa).

W Konkursie Posterowym dla szkół noszących imię Stanisława Mikołajczyka pt. „Nasz patron Stanisław Mikołajczyk” nasza szkoła zajęła I oraz II miejsce.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy IIc Adrian Młynek i Łukasz Zalewski, a II miejsce – uczniowie klasy Ia: Marta Kucharska, Anna Tomczak, Patryk Mielnik i Piotr Szcześniak.

Należy dodać, że komisja konkursowa, oceniając postery, brała pod uwagę trafność przedstawienia tematu pracy, jakość wykonania (oprawę graficzną i treść), pomysłowość oraz stopień trudności wykonania.

Organizatorami obu konkursów byli Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Zarząd Główny Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu

  

                                                                                                    Małgorzata Rudowicz