Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym Drukuj Email
piątek, 21 października 2016 07:29

W dniu 18 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły należący do kółka oigrodnika gościli z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W wyjeżdzie uczestniczyła młodzież, która rozważa w przyszłości chęć podjęcia dalszej nauki w  kierunku ogrodnictwa lub architektóry krajobrazu. Wizyta ta, była efektem podpisenego porozumienia pomiędzy uczelnią a naszą szkołą. Dzięki temu porozumieniu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych o różnej tematyce. Mogli poznać tajniki budowy organów roślin ozdobnych odpowiedzialnych za wytwarzanie kwiatostanów, samodzielnie dokonać rozmnażania roślin doniczkowych oraz poznać historię i lecznicze zastosowania chryzantem - kwiatów, które kojarzone są przez większość ludzi z Dniem Wszystkich Świętych. 

Pomiędzy zajęciami uczestnicy wyjazdu kosztowali zupy dyniowej z dodatkiem świeżego imbiru. Trzeba przyznać, że zupka była bardzo smaczna! Podczas poczęstunku odbywały sie również kuluarowe rozmowy z wykładowcami uczelni. Bardzo serdecznie nasza grupa została przyjęta przez prof. dr hab. Mikołaja Knaflewskiego, dr hab. Piotra Urbańskiego, dr inż. Anitę Schroeter - Zakrzewską oraz prof.dr hab. Marka Siwulskiego. To spotkanie było również miłym "powrotem do lat studenckich" dla opiekunów młodzieży. 

Po zajęciach na Uniwersytecie uczestnicy wyjazdu znaleźli jeszcze czas i siły na zwiedzanie poznańskiej palmiarni, w której zapoznali się z bogatą kolekcją roślin z całego świata.